Přeskočit na hlavní obsah

† 24. 04. 2013 ♥

Ahoj dědo,
když jsme se spolu ve středu v poledne loučili s tím, že Tě taťka poveze do nemocnice a já ti řekla: "Tak ať se Ti tam líbí." netušila jsem, že se Ti tam bude líbit až tolik, že už se domů nevrátíš. Nechce se mi věřit, že tu nejsi. Vždyť jsme si ještě o půl jedné povídali a smáli se. Ptal ses mě, jak se mi řídilo Tvoje auto. Pamatuješ? Věřila jsem, že Ti tam pomůžou. My všichni věřili!

Když jsem přijela v pět domů, strejda s rodinou měli nasázeno pár řádků brambor, aby byly dřív, než ty ostatní. Bylo asi čtvrt na osm, když taťka přijel domů. Moc často takhle brzo domů nejezdí, ale říkala, jsem si, že se jde podívat na babičku, jak se jí daří. To jsem ještě netušila, že když za čtvrt hodiny přijde domů, bude na mě mamka volat, ať jdu dolů. A když přjdu, tak mi řekne tu nejhorší větu na světě. "Představ si, že je děda po smrti." Cože? Můj děda? Ne! Ne, to ne. Někde se musela stát chyba...

A tak jsi nás opustil, tak rychle, že jsme se nestihli rozloučit. Nikdo jsme to nečekali. Babička se o Tebe tolik bála, asi to tušila. A teď zůstala sama. Chybíš nám a nejvíc asi jí. Je moc statečná a drží se, ale je jí smutno. S láskou, úsměvem a se slzami v očích na Tebe vzpomíná! Neboj se dědo, se vším jí pomůžeme.

Byl jsi nejlepší děda na světě! Vášnivý zahrádkář každým coulem. Pořád jsi se smál, vtipkoval a dobíral si nás. Pamatuješ si, jak si mě na základní škole, vždycky když mi ujel autobus, vozil do hradce na zpívání tím Tvým modrým autíčkem jménem warburg? Jak jsem sázeli a sklízeli brambory? Jak jsme škubali kačeny, krmili společně kačátka? Jak jsme káceli s taťkou tůje a se strejdou ořezávali jabloň? Jak jsme pálili kupu za domem a my holky chodily na tvoje ovoce? Pamatuješ si, jak mě s Tebou poslal taťka pro zboží do Červeného Kostelce a ty jsi mě vzal i do České Skalice, abych viděla, kam jezdíš taťkovi pro zboží na opravy? Pamatuji si Tvoji oblíbenou hlášku: "Je čas na svačinu, mám hlad na kafe." :)

Ani netušíš, jak moc mě mrzí, že nikdy nepoznáš moje děti a ony tebe. Byl bys dobrý pradědeček, stejně jako dědeček a tatínek. Jak řekl taťka: "Můžeme být rádi, že si plně užíval život až do úplného konce."

"Ve chvíli zrození i smrti jsme na tom všichni stejně. Když přicházíme na tento svět, je kolem nás spousta lidí, kteří nám pomáhají a těší se z nového života. Ve chvílích posledních nás obklopuje jen hrstka lidí, pro které jsme v životě něco znamenali a my jsme si jich za to vážili. Žít budeme tak dlouho, jak dlouho nás budou nosit v srdci ti, kteří zůstali a kráčejí dál tímto pozemským světem."


Mám Tě ráda. Navždy v mém srdci.

                                                                                                       Tvoje vnučka.


PS: Vůbec netuším, co bude dál, ale pevně věřím, že jsi na lepším místě a máš se dobře.

Komentáře

  1. tohle jsem sama zažila, takže chápu... je mi to moc líto :( všichni se držte.

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Meggie navždy!

Jako dítě nad tím člověk neuvažuje. Vlastně Vás to ani nenapadne, protože jste dítě, které si domů přinese kočičku nebo jakéhokoli jiného domácí mazlíčka. Najednou máte doma zvířátko, se kterým si hrajete a ono roste stejně jako vy. :) Jako dospělý člověk už se na to ale koukáte trochu jinak. 
Nejen, že si to malé, roztomilé koťátko přinesete domů, ale vy mu koupíte pelíšek, spoustu jídla, tuny steliva a co na tom, že vyměknete a tohle boží zvířátko se svámi válí v posteli. Očkování, odčervění, přípravky proti klíšťatům...Vždycky, když je venku špatné počasí, zima nebo moc teplo, vezmete ho pod své krovky domů. Jezdíte s ním na veterinu, snažíte se ho vychovat, krmíte ho, hýčkáte ho a sledujete, jak z toho koťátka vyroste velká, kamarádská, mazlivá kočka. :)
A vy ji milujete, protože je jako Vaše vlastní miminko, Vaše dítě.

Moje první MIXIT

Dlouho jsem přemýšlela, že to vyzkouším až jsem byla předběhnuta. Od sestřičky jsem dostala k svátku svoje první mixit müsli Cvičme v rytme! (protože chodím cvičit :D)a musím uznat, že je to výborné.
Stránku www.mixit.cz nebo www.mix-it.cz zná snad úplně každý, kdo chce zdravě jíst a nebo i hubnout. Není to kasické müsli, které najdete všude v obchodě a navíc si ho můžete namixovat sami. Prostě si vyberete všechno co vám chutná a smícháte to do jedné obrovské mňamky. Mixovat můžete 3 základní druhy. Müsli, kaše a suché plody. Pokud ale nemáte tu odvahu, mixovat sami pro Vás tu mají již hotové mixit a spoustu dalšího. 

Moje závislost 1 - Laky na nehty

Dala jsem se do uklízení a říkám si, Péťa tak ráda tvoří a improvizuje s nehtíkama, pochlubím se svojí výbavičkou. Takže Peti, za každý nový nápad budu moc vděčná a věřím, že pár takových článků u tebe ještě přibyde. Nevím, co všechno používáš, ale kdyžtak ještě něco dokoupím, není problém. ;) :D

Dopadla jsem tak, že si ke mě všichni z rodiny chodí laky půjčovat se slovy, no když ty jich máš tolik a velkej výběr. A přitom to ani nevypadá v té krabici tak děsivě, že? :D Jako malá jsem měla hrozný zlozvyk a kousala jsem si nehty, dneska si s nima hraju a baví mě to. Je to taková moje chvilka, opočinek a tak trochu i terapie. :)
Takže tady je můj arzenál v plné kráse. ;)