Přeskočit na hlavní obsah

Lepší pohled

Občas mám takový ten pocit... "Chci si vytvořit svůj vlastní malý a lepší svět". Takový ten snový. Spokojený a šťastný život, jo to bych chtěla. :) Jsem spíš realista, ale každý máme někdy chvíle pesimismu a optimismu. Pesimismus je na nic a tak tady mám něco pro Vás, kdo se díváte nebo se chcete dívat na tenhle náš svět trochu optimističtěji. Brát život, zprávy a události všedního života trochu s nadhledem. S nadhledem básnickým. :)

Pro tyhle lidi tu mám odkaz na stránku Zprávy veršem.


Jeden nejmenovaný vysokoškolský student práv našel zalíbení ve skládání básní politické situace a svůj talent rozvinul na celé zpravodajství od nás i ze světa. Musím se přiznat, že některé kousky jsou opravdu povedené a často se zasměju. :)

Jako ukázku Vám sem dám reakci na článek: "Omlouváme se, kaje se Albert za předražené maso napíchané vodou"

Ano, bylo chybou naší,
že to maso bylo dražší,
ač mělo být vlastně levné,
oproti dřív ceně pevné,
ale je zde omyl jasný:
není maso jak tovar masný.

Masný tovar - v tom je shoda,
je z většiny jenom voda,
a tak kýta z hověziny,
upokojí mnohé sliny,
když krom velké hladu trýzně,
utiší i pocit žízně.

A tak našli díru v trhu,
když v Albertu v jednom vrhu,
spojili i jídlo, pití,
aby bylo snazší žití,
a aby si v nové akci,
namastili znovu kapsy.

Pokud Vás tento článek zaujal, oblíbili jste si stránku nebo jste se alespoň pobavili, jsem nesmírně ráda. :) "Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř."

Komentáře

 1. já se poslední dobou taky dívám na všechno poměrně optimisticky (nebo spíš realisticky, ale s určitým nadhledem). Jen teď mám takové období, že moc těch příležitostí k smíchu není. Žiju zkrátka školou a tam moc prostor pro veselí momentálně není... :( Však jsi to u mě četla... ale osobní život je teď mnohem mnohem lepší, takže alespoň to se daří a jsem za to strašně ráda. :)
  Tahle rýmovačka mě opravdu rozesmála. Šikovnej studentík je to. Jdu omrknout i další básničky :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem ráda, že jsem vytvořila na tváři alespoň jeden úsměv. ;):)

   Vymazat
 2. Fredy Kruger

  Pacient, sestra ... též lékař s praxí
  rozčileni jsou v ordinaci ! ! ! ! !


  " Řeknu vám, nikdy jsem netušil :
  ... když kompresorem fouknu si do uší
  tak z zadnice vzedme se bublina !!
  ... takto to bublinou začíná,
  pak strašlivá rána zní v tichu !

  ... věřte, že není to k smíchu !! "


  " Mluvte dál, máte mou důvěru !
  ... a bez kompresoru ? " " Jen se poseru !"

  " Už to mám ! ano u ďasa !
  ... výrobky masné, - však bez masa !
  ... bez masa, - nic víc jim nezchází ! "

  ... MUDr Kunderra prochází
  bezradně napříč ordinací ....
  pacient Iwosch Pyij divoce zvrací...

  lékař řve : " Hajzlové zatracení !!!"

  ... též sestra se dala do zvracení !


  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Meggie navždy!

Jako dítě nad tím člověk neuvažuje. Vlastně Vás to ani nenapadne, protože jste dítě, které si domů přinese kočičku nebo jakéhokoli jiného domácí mazlíčka. Najednou máte doma zvířátko, se kterým si hrajete a ono roste stejně jako vy. :) Jako dospělý člověk už se na to ale koukáte trochu jinak. 
Nejen, že si to malé, roztomilé koťátko přinesete domů, ale vy mu koupíte pelíšek, spoustu jídla, tuny steliva a co na tom, že vyměknete a tohle boží zvířátko se svámi válí v posteli. Očkování, odčervění, přípravky proti klíšťatům...Vždycky, když je venku špatné počasí, zima nebo moc teplo, vezmete ho pod své krovky domů. Jezdíte s ním na veterinu, snažíte se ho vychovat, krmíte ho, hýčkáte ho a sledujete, jak z toho koťátka vyroste velká, kamarádská, mazlivá kočka. :)
A vy ji milujete, protože je jako Vaše vlastní miminko, Vaše dítě.

Moje první MIXIT

Dlouho jsem přemýšlela, že to vyzkouším až jsem byla předběhnuta. Od sestřičky jsem dostala k svátku svoje první mixit müsli Cvičme v rytme! (protože chodím cvičit :D)a musím uznat, že je to výborné.
Stránku www.mixit.cz nebo www.mix-it.cz zná snad úplně každý, kdo chce zdravě jíst a nebo i hubnout. Není to kasické müsli, které najdete všude v obchodě a navíc si ho můžete namixovat sami. Prostě si vyberete všechno co vám chutná a smícháte to do jedné obrovské mňamky. Mixovat můžete 3 základní druhy. Müsli, kaše a suché plody. Pokud ale nemáte tu odvahu, mixovat sami pro Vás tu mají již hotové mixit a spoustu dalšího. 

Moje závislost 1 - Laky na nehty

Dala jsem se do uklízení a říkám si, Péťa tak ráda tvoří a improvizuje s nehtíkama, pochlubím se svojí výbavičkou. Takže Peti, za každý nový nápad budu moc vděčná a věřím, že pár takových článků u tebe ještě přibyde. Nevím, co všechno používáš, ale kdyžtak ještě něco dokoupím, není problém. ;) :D

Dopadla jsem tak, že si ke mě všichni z rodiny chodí laky půjčovat se slovy, no když ty jich máš tolik a velkej výběr. A přitom to ani nevypadá v té krabici tak děsivě, že? :D Jako malá jsem měla hrozný zlozvyk a kousala jsem si nehty, dneska si s nima hraju a baví mě to. Je to taková moje chvilka, opočinek a tak trochu i terapie. :)
Takže tady je můj arzenál v plné kráse. ;)