Přeskočit na hlavní obsah

Itálie: Ischia - Forio 2013


Není snad nic lepšího než se na konci léta vydat do teplých krajin a ještě trošku si užít moře, sluníčko, místní kuchyň, náladu lidí  a památky.

Je až k neuvěření, jak jsou Italové milí, přátelští a skromní. Bude to týden, co jsem doma, ale pořád znám ten pocit, jak plavu ve vlnách, sluníčko svítí, ležím na písčité pláži, písek mezi prsty, krystalky soli na vlasech, šum moře a smích malých dětí. Všude okolo mě italština, čeština, ruština a němčina. S angličtinou v itálii moc nepochodíte. :D Vtipní číšníci, po těch se mi stýská pomalu nejvíc. :))


Naštěstí taky úplně nejsem ten typ člověka, který se rozvalí na pláži jak široký a dlouhý, ale když už někde jsem, chci taky něco vidět. Na dovolenou jsem jela se svojí sestřičkou a její kamarádkou.Tentokrát jsme se pohybovaly na termálním ostrůvku sopečného původu. K moři jsme to měly kousíček, ale to, co mě skoro odrovnalo byly 4 chodové večeře. Díky za ten nápad vzít si polopenzi, jinak bych přijela jednou taková. :D

Náš první výlet patřil jednomu z několika termálních parků. Na hotelu jsme měly 3 termální bazény, ale park je park. Termální park Castiglione je opravdu nádherný. V každém bazénu by měl být člověk nejdéle 20 minut v kuse. Paní říkala, že každý bazén je dobrý na jiný zdravotní problém. Jakmile Vás začne něco bolet, je to dobrá zpráva, léčivé prameny na Vás působí. Cca 3 týdny by nás mělo bolet celé tělo, pak by to mělo ustat a zhruba půl roku by jsme měly mít pokoj od našich problémů (bolení zad, migrény, ženské problémy,...). Byly jsme tam celý den, park je opravdu velký.

Druhý výlet patřil Aragonskému hradu. Celý postavený na skále obehnané mořem s jediným přístupovým místem, jímž je most z města Ischia Ponte. Lépe řečeno tomu, co z něho zbylo. Však to znáte války, přestavby stylů, dravncování pirátů a podobně. Hrad je v soukromém vlastnictví, jedna rodinka si  ho zakoupila a každý peníz ze vstupného jde na údržbu a renovaci hradu. Nejvíc mě asi zaskočil zákon o prvorozené dceři, která nesměla dědit. Rodiče je museli posílat do kláštera a protože věděli, že v krášteře dívky umíraly velmi brzy, převlíkaly je za chlapce a později posílali pryč k příbuzným do jiných zemí. A přesně takovýho klášter se nachází na dvoře hradu.

 
 

Třetí a poslední výlet patřil botanické zahradě Gardini Ravino. Ségra studuje zahradní architekturu, takže pro ni to byl naprosto ráj. Zahrada byla opravdu nádherná i se zvířátky. Pávice a pávata se tam volně pohybovala. V místní baru jsme vyzkoušely výborný kaktusový koktejl, prostě místní mňamka. :) 
Bylo to snad poprvé, kdy jsem na své narozeniny byla pryč, tak jsem přijímala gratulace přímo z Itálie a je úžasné kolik lidí si na Vás i přes to vzpomene. :) Oslavily jsme to koktejlem a zmrzlinou. 

btw: Botanická zahrada byla taková malá velká vzpomínka na dědečka. On totiž kaktusy miloval a jeho skleník jimi pomalu přetéká. :) Byl zářijové dítě jako já. ♥

Komentáře

 1. já chci taky :) vypadá to tam vážně úžasně a je dobře, že jste se snažily si z dovolené odvézt i něco víc, než jen opálení. Taky ráda poznávám, co je kolem a ne, abych se jen válela :) Tady to vypadá vážně krásně a až na to jednou budu mít penízky, tak se sem možná podívám. Díky moc za tip. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem ráda, že Tě to nadchlo a opravdu tenhle ostrůvek doporučuju hlavně ze zdravotních důvodů. :)

   Vymazat
 2. Krásné místo, ten Aragonský hrad vypadá kouzelně. Jen teda při pohledu na to jídlo bych tam asi za ten týden pořádně pohubla :D :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nepohubla, to je všechno jen jedna večeře :D

   Vymazat
 3. vypadá to fakt super, je vidět, že sis to užila... jinak když se u mě řekne itálie, vybaví se mi hlavně řím, památky, tenhle rok jsme byli v benátkách... ale hlavně... hlavně JÍDLO!!! :)

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Meggie navždy!

Jako dítě nad tím člověk neuvažuje. Vlastně Vás to ani nenapadne, protože jste dítě, které si domů přinese kočičku nebo jakéhokoli jiného domácí mazlíčka. Najednou máte doma zvířátko, se kterým si hrajete a ono roste stejně jako vy. :) Jako dospělý člověk už se na to ale koukáte trochu jinak. 
Nejen, že si to malé, roztomilé koťátko přinesete domů, ale vy mu koupíte pelíšek, spoustu jídla, tuny steliva a co na tom, že vyměknete a tohle boží zvířátko se svámi válí v posteli. Očkování, odčervění, přípravky proti klíšťatům...Vždycky, když je venku špatné počasí, zima nebo moc teplo, vezmete ho pod své krovky domů. Jezdíte s ním na veterinu, snažíte se ho vychovat, krmíte ho, hýčkáte ho a sledujete, jak z toho koťátka vyroste velká, kamarádská, mazlivá kočka. :)
A vy ji milujete, protože je jako Vaše vlastní miminko, Vaše dítě.

Moje první MIXIT

Dlouho jsem přemýšlela, že to vyzkouším až jsem byla předběhnuta. Od sestřičky jsem dostala k svátku svoje první mixit müsli Cvičme v rytme! (protože chodím cvičit :D)a musím uznat, že je to výborné.
Stránku www.mixit.cz nebo www.mix-it.cz zná snad úplně každý, kdo chce zdravě jíst a nebo i hubnout. Není to kasické müsli, které najdete všude v obchodě a navíc si ho můžete namixovat sami. Prostě si vyberete všechno co vám chutná a smícháte to do jedné obrovské mňamky. Mixovat můžete 3 základní druhy. Müsli, kaše a suché plody. Pokud ale nemáte tu odvahu, mixovat sami pro Vás tu mají již hotové mixit a spoustu dalšího. 

Moje závislost 1 - Laky na nehty

Dala jsem se do uklízení a říkám si, Péťa tak ráda tvoří a improvizuje s nehtíkama, pochlubím se svojí výbavičkou. Takže Peti, za každý nový nápad budu moc vděčná a věřím, že pár takových článků u tebe ještě přibyde. Nevím, co všechno používáš, ale kdyžtak ještě něco dokoupím, není problém. ;) :D

Dopadla jsem tak, že si ke mě všichni z rodiny chodí laky půjčovat se slovy, no když ty jich máš tolik a velkej výběr. A přitom to ani nevypadá v té krabici tak děsivě, že? :D Jako malá jsem měla hrozný zlozvyk a kousala jsem si nehty, dneska si s nima hraju a baví mě to. Je to taková moje chvilka, opočinek a tak trochu i terapie. :)
Takže tady je můj arzenál v plné kráse. ;)