Přeskočit na hlavní obsah

Světy mého života

"Zjistila jsem, že cokoliv se stane, jakkoliv zlé se to zdá - život jde dál a zítra to bude lepší.
Zjistila jsem, že bez ohledu na vztah s rodiči mi budou chybět, když nebudou v mém životě.
Zjistila jsem, že ztratit všecny dobré iluze je tak snadné.
Zjistila jsem, že vydělat si na živobytí není totéž jako život žít.
Zjistila jsem, že lidé se rádi přetvařují.
Zjistila jsem, že někdy dá život člověku druhou šanci.
Zjistila jsem, že by člověk neměl jenom brát, ale měl by umět i dávat.
Zjistila jsem, že kdykoliv se pro něco rozhodnu srdcem, většinou je to správné rozhodnutí.
Zjistila jsem, že mít silnou vůli stojí hodně sil, hodně a ještě monohem víc.
Zjistila jsem, že i když má člověk nesnáze, nemusí je mít sám.
Zjistila jsem, že s úsměvem jde všechno líp.
Zjistila jsem, že když si člověk myslí, že je na úplném dně, ještě není.
Zjistila jsem, že jedna vteřina může člověku změnit život (přinejmenším pohled na něj).
Zjistila jsem, že lidé umí být zlí, víc než jsem si myslela že kdy mohou být.
Zjistila jsem, že se mám ještě hodně co učit."



V životě stačí vteřina. Jedna, malá, krátká a hloupá vteřina, která Vám přinejmenším změní svět. Pokud tedy není ohromně vynalézavá a nezničí Vám ho kompletně celý. Potom máte pocit to skoro vzdát. Skoro. Vůbec nezáleží na tom, jak moc jste byli do té chvíle šťastni, spokojeni a co já vím, co ještě. Takováhle jedna, malá, krátká a hloupá vteřina všechno zničí. Vždy minimálně jeden svět Vašeho života a je celkem jedno, který přesně.

Může otřást nebo zničit svět štěstí, lásky, rodiny, přátelství, zdraví, práce, života, důvěry, víry, spokojenosti, laskavosti a věřím, že by jsme těch světů života našli ještě mnohem víc. Moje vteřina otřásla hned několika světy a to zejména světy práce, života, důvěry, víry a laskavosti. Vždycky je to ale takový "obchod něco za něco" a když Vám z nějakého již existujícího světa ubere, vytvoří jich pár nových, nazvaných něco jako svět zklamání, hořkosti, zlosti, pohoršení, nedůvěry, šoku a lítosti. Pro tohle nemám jiný výraz než VRAŽDA!

Člověk si žije svůj život, dělá to, co má, co umí, co mu přináší radost, ostatních lidí si nevšímá a pak... prostě ta zku.vená, zas.aná vteřina, která se neměla nikdy stát! Jenže co. "Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech." Tak pěkně děkuju za zkažené svátky, Vánoce, celý nový rok a nas.at! :/

Lidé jsou zlí, hnusní, podlí, krutí, drzí, ale to by nebylo to nejhorší. Nejhorší je, že je jim to jedno, vůbec jim to není blbé, vůbec se nestydí a Vám zbydou jen oči pro pláč, starosti a nejistota.

Jo, a abych nezapomněla, děkuju, že jste mi znovu připomněli, jaký je to pocit nenávidět! Z celého srdce.

Komentáře

  1. Máš pravdu, v životě stačí chvilka a může se toho neuvěřitelně mnoho stát - dobrého, ale bohužel i zlého. Nemám zdání, co se stalo, ale vždy taky budou lidé zlí, hnusní, podlí, krutí, drzí, jak píšeš. Vždy tu bude nespravedlnost vůči těm, kteří si to nezaslouží a vždy tu budou katastrofy, vraždy, jak používáš. Ať je to cokoliv, věz, že vše špatné se jednou vyváží tím dobrým a taky, že na každou svini se vaří voda... :)

    OdpovědětVymazat
  2. Docela by mě zajímalo, co se stalo tak vážného, že to takovým způsobem rozhodilo zrovna tak pozitivního člověka, jako jsi ty... máš každopádně pravdu v tom, že někdy stačí opravdu maličko, aby člověk začal pochybovat o všem dobrém kolem sebe. Je hrůza, že se něco takového děje, protože nikdo nemá mít takovou moc, aby takhle otřásl člověkem... bohužel to tak ale je víc, než často.... drž se, bude zase dobře. Navíc jak psala Renesmé - věř, že spravedlnost si najde cestu.

    OdpovědětVymazat
  3. máš pravdu... nevím sice přesně co se stalo, ale .... někdy jak kdybys mi mluvila z duše... nemám za to co dodat, mohla bych se pod to podepsat...

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Meggie navždy!

Jako dítě nad tím člověk neuvažuje. Vlastně Vás to ani nenapadne, protože jste dítě, které si domů přinese kočičku nebo jakéhokoli jiného domácí mazlíčka. Najednou máte doma zvířátko, se kterým si hrajete a ono roste stejně jako vy. :) Jako dospělý člověk už se na to ale koukáte trochu jinak. 
Nejen, že si to malé, roztomilé koťátko přinesete domů, ale vy mu koupíte pelíšek, spoustu jídla, tuny steliva a co na tom, že vyměknete a tohle boží zvířátko se svámi válí v posteli. Očkování, odčervění, přípravky proti klíšťatům...Vždycky, když je venku špatné počasí, zima nebo moc teplo, vezmete ho pod své krovky domů. Jezdíte s ním na veterinu, snažíte se ho vychovat, krmíte ho, hýčkáte ho a sledujete, jak z toho koťátka vyroste velká, kamarádská, mazlivá kočka. :)
A vy ji milujete, protože je jako Vaše vlastní miminko, Vaše dítě.

Moje první MIXIT

Dlouho jsem přemýšlela, že to vyzkouším až jsem byla předběhnuta. Od sestřičky jsem dostala k svátku svoje první mixit müsli Cvičme v rytme! (protože chodím cvičit :D)a musím uznat, že je to výborné.
Stránku www.mixit.cz nebo www.mix-it.cz zná snad úplně každý, kdo chce zdravě jíst a nebo i hubnout. Není to kasické müsli, které najdete všude v obchodě a navíc si ho můžete namixovat sami. Prostě si vyberete všechno co vám chutná a smícháte to do jedné obrovské mňamky. Mixovat můžete 3 základní druhy. Müsli, kaše a suché plody. Pokud ale nemáte tu odvahu, mixovat sami pro Vás tu mají již hotové mixit a spoustu dalšího. 

Moje závislost 1 - Laky na nehty

Dala jsem se do uklízení a říkám si, Péťa tak ráda tvoří a improvizuje s nehtíkama, pochlubím se svojí výbavičkou. Takže Peti, za každý nový nápad budu moc vděčná a věřím, že pár takových článků u tebe ještě přibyde. Nevím, co všechno používáš, ale kdyžtak ještě něco dokoupím, není problém. ;) :D

Dopadla jsem tak, že si ke mě všichni z rodiny chodí laky půjčovat se slovy, no když ty jich máš tolik a velkej výběr. A přitom to ani nevypadá v té krabici tak děsivě, že? :D Jako malá jsem měla hrozný zlozvyk a kousala jsem si nehty, dneska si s nima hraju a baví mě to. Je to taková moje chvilka, opočinek a tak trochu i terapie. :)
Takže tady je můj arzenál v plné kráse. ;)