Přeskočit na hlavní obsah

Budouctnost? Jo...aha...HAHA!

Budousnost je možná krásná věc, ale poslední dobou, když na ni myslím, mám temno před očima. Jasně, přinese spoustu krásnejch věcí, zážitků, vzpomínek a událostí, ale taky to bude zatraceně těžký, složitý a navrch dostanete větší "kopeček" starostí. A vyřešit je musíte, jakpak by ne?!


V tuhle chvíli na mě začíná padat osvěta toho, co to vlasně znamená, že pracuju tam, kde pracuju. Že se budu muset starat...SAMA a lehký to nejspíš zrovna nebude!
Ani se to nedá popsat moc po hromadě, protože jak začnu myslet na jednu věc, začne se to sypat jako hrad z písku. To se totiž jednou takhle zamilujete, nic neřešíte, jenže ono Vás to dožene. Ta chvíle, kdy si uvědomíte a řeknete si, nechci být stará matka a do 30 let bych chtěla stihnout alespoň 1 dítě. Ano, já už pracuji, přítel studuje. Jenže hned potom, přijde den, kdy oslavíte své 24 narozeniny, víte, že přítel bude ještě minimálně 2 roky pracovat... Vzápětí Vám to dojde. Zbydou Vám pouhé 4 roky, za které musíte zvládnout nejlépe všechny tyto kroky a nejlépe v tomto pořadí:

1. ŠETŘENÍ 
Musíte našetřit těžkej balík peněz (a to netuším jak) na všechny ty věci, co přijdou potom. A že jich nebude málo.

2. SPOLUBYDLENÍ
Všichni asi chápeme, že než se tak stane, bude muset nějakou chvíli pracovat i přítel. A že to bude byt. Jinak je to obecně krok, na který se těším. Pomaloučku po lehoučku se na to začínám připravovat průběžným nakupováním potřeb do kuchyně. To je ale asi tak vše, co můžu dopředu pořídit. Všechno ostatní se bude muset pořídit najednou, až to přijde.

3. ZÁSNUBY 
Pouze v případě, že si mě ten můj chlapák bude chtít vzít, že?

4. SVATBA
Odvíjí se od bodu 3, ale pokud se tak stane, bude se to muset všechno vymyslet, naplánovat, zamluvit, oslavit a hlavně ZAPLATIT! Asi budu potřebovat někoho velmi schopného na pomoc.

5. STAVBA NEBO OPRAVA DOMU
V bytě nezůstanu, to Vám říkám hned na rovinu, klidně do města, ale hezky pěkně do domečku. V tomhle případě se nevyhnu božské hypotéce, ale pokud zbyde něco z našetřených peněz, zajisté se budou hodit.

6. MÍMO
Tenhle bod je trochu požehnání a trochu noční můra. Aby se to povedlo co nejdříve, aby vše probíhalo hladce a víte jak, jenže právě u tohoto bodu mě nastává nejvíce starostí. Začít si platit nemocenské pojištění, ze kterého je vyplácena mateřská dovolená, protože jinak mám utrum a automaticky budu muset být na rodičovské dovolené do 4 let dítěte. Pěkně to máme vymyšlené. Také si ho musím začít platit včas, protože doplatit si ho nemůžu a musím splnit asi milion podmínek. Za poslední 2 roky ho musím platit 270 dní, z toho 180 dní v kalendářním roce před nástupem na mateřskou. Bla bla bla, no prostě 2 roky předem jsou snad dostatečně dlouho, jenže to abych to šla pomalu zařídit, protože, co když se něco zvrtne, že? A i tak, nemocenské pojištění se mi vypočítává z daňového přiznání, takže kdoví jaká bomba to nebude a mateřská už vůbecne. Navíc po tuto dobu nemohu vykonávat svoji živnost, takže se opět bude hodit každá našetřená koruna. Když si budu platit nemocenské pojištění, můžu si tedy svato svatě vybrat, jak dlouho budu na rodičovské, do dvou let, do tří let a rozdělit si peníze rovnoměrně. Potom je tu přání přítele, že by chtěl 2 děti a ne moc daleko od sebe, což by teoreticky znamenalo rozmezí 2 let a je tu ten samý zádrhel, pokud si po dobu, co budu na mateřské a rodičovské dovolené, nebudu platit nemocenské pojištění (nevím z čeho), tak u druhého dítěte na mateřskou nárok nemám. Jo no a jestli milé dámy pomýšlíte na porodné, tak o tom se nám může nechat zdát asi tak všem. Pokud totiž průměrný měsíční příjem rodiny ( vy + partner či manžel) přesáhne 21.000,-, tak smůla. 
Ale tím naše krasojízda starostí s tímto bodem nekončí, taky někdo a za něco bude muset pro to mímo všechno koupit. Nevyčíslitelné.

Nebojte, taky už jsem přemýšlela, jestli to řeším až moc nebo je to známka zodpovědného člověka, či mi z toho náhodou totálně nepřeskočilo. Přijde mi, že mám docela co dělat, abych to všechno stihla. To je asi tak v kostce to, co na plné obrátky zaměstnává moji mysl. Vyčerpává tělo. A spolu s tím i práce, letos si můžou plácnout...

Komentáře

 1. jo Adél... tak to jsme na tom teďka tak nějak podobně. Taky se mi hlavou honí kupa věcí a pořád přemýšlím, jak by šlo udělat tohle, jestli takhle, takhle... Je to zlo. Navíc, když jsi s někým, kdo se o tom nechce moc bavit :) Vůbec nevím, jak co bude a to mě děsí asi nejvíc. Sice oba pracujeme, ale však víš, jak to u nás je. Největší problém bude s tím bydlením. Všechno další by se nějak zvládlo, ale bydlení je zkrátka obrovský otazník, na kterém bohužel stojí vše ostatní. není to jednoduchý, to ti povím. A to mně bylo ještě ke všemu už 25 :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dokážeš si ale Peťi představit, jakej z toho bude kolotoč událostí, až se první bod vyplní? Jak u mě tak u tebe. Bude to šílený a rozjede se něco, co už se horko těžko bude dát zastavit. Takže já teď budu platit a plůatit a zbytek škudlit a škudlit... Jinak nemám tušení, jak to všechno zvládnout, jasně, s něčím nám třeba pomůžou naši a s něčím jeho rodiče, ale většinu si stejně budeme platit sami. A pak mi ten můj ve slabé romantické chvilce řekne, že už by se mnou šel nejradši bydlet hned... :D :)) Prostě a jednoduše, tohle bude hodně náročné, protože nejsem z těch lidí, co musí za každou cenu koupit to nejlevnější, protože když už to kupuju, tak chci, aby to něco vydrželo.

   Vymazat
 2. Zrovna mám teď článek na blogu o tom, jak já mám tohle úúúúúplně jinak :D
  Přeju hodně štěstí, ať Ti vyjdou všechny Tvoje plány a přání :) a jinak spolubydlení je super, ukáže to spoustu věcí, který možná ani vědět nechceš, ale... realita je realita :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji, ostatně přeji ať tobě také. :) Zatím se na to těším, uvidíme, jak na tom budu, až to přijde. :D ;)

   Vymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Meggie navždy!

Jako dítě nad tím člověk neuvažuje. Vlastně Vás to ani nenapadne, protože jste dítě, které si domů přinese kočičku nebo jakéhokoli jiného domácí mazlíčka. Najednou máte doma zvířátko, se kterým si hrajete a ono roste stejně jako vy. :) Jako dospělý člověk už se na to ale koukáte trochu jinak. 
Nejen, že si to malé, roztomilé koťátko přinesete domů, ale vy mu koupíte pelíšek, spoustu jídla, tuny steliva a co na tom, že vyměknete a tohle boží zvířátko se svámi válí v posteli. Očkování, odčervění, přípravky proti klíšťatům...Vždycky, když je venku špatné počasí, zima nebo moc teplo, vezmete ho pod své krovky domů. Jezdíte s ním na veterinu, snažíte se ho vychovat, krmíte ho, hýčkáte ho a sledujete, jak z toho koťátka vyroste velká, kamarádská, mazlivá kočka. :)
A vy ji milujete, protože je jako Vaše vlastní miminko, Vaše dítě.

Moje první MIXIT

Dlouho jsem přemýšlela, že to vyzkouším až jsem byla předběhnuta. Od sestřičky jsem dostala k svátku svoje první mixit müsli Cvičme v rytme! (protože chodím cvičit :D)a musím uznat, že je to výborné.
Stránku www.mixit.cz nebo www.mix-it.cz zná snad úplně každý, kdo chce zdravě jíst a nebo i hubnout. Není to kasické müsli, které najdete všude v obchodě a navíc si ho můžete namixovat sami. Prostě si vyberete všechno co vám chutná a smícháte to do jedné obrovské mňamky. Mixovat můžete 3 základní druhy. Müsli, kaše a suché plody. Pokud ale nemáte tu odvahu, mixovat sami pro Vás tu mají již hotové mixit a spoustu dalšího. 

Moje závislost 1 - Laky na nehty

Dala jsem se do uklízení a říkám si, Péťa tak ráda tvoří a improvizuje s nehtíkama, pochlubím se svojí výbavičkou. Takže Peti, za každý nový nápad budu moc vděčná a věřím, že pár takových článků u tebe ještě přibyde. Nevím, co všechno používáš, ale kdyžtak ještě něco dokoupím, není problém. ;) :D

Dopadla jsem tak, že si ke mě všichni z rodiny chodí laky půjčovat se slovy, no když ty jich máš tolik a velkej výběr. A přitom to ani nevypadá v té krabici tak děsivě, že? :D Jako malá jsem měla hrozný zlozvyk a kousala jsem si nehty, dneska si s nima hraju a baví mě to. Je to taková moje chvilka, opočinek a tak trochu i terapie. :)
Takže tady je můj arzenál v plné kráse. ;)