Přeskočit na hlavní obsah

Meggie navždy!

Jako dítě nad tím člověk neuvažuje. Vlastně Vás to ani nenapadne, protože jste dítě, které si domů přinese kočičku nebo jakéhokoli jiného domácí mazlíčka. Najednou máte doma zvířátko, se kterým si hrajete a ono roste stejně jako vy. :) Jako dospělý člověk už se na to ale koukáte trochu jinak. 

Nejen, že si to malé, roztomilé koťátko přinesete domů, ale vy mu koupíte pelíšek, spoustu jídla, tuny steliva a co na tom, že vyměknete a tohle boží zvířátko se svámi válí v posteli. Očkování, odčervění, přípravky proti klíšťatům...Vždycky, když je venku špatné počasí, zima nebo moc teplo, vezmete ho pod své krovky domů. Jezdíte s ním na veterinu, snažíte se ho vychovat, krmíte ho, hýčkáte ho a sledujete, jak z toho koťátka vyroste velká, kamarádská, mazlivá kočka. :)

A vy ji milujete, protože je jako Vaše vlastní miminko, Vaše dítě.


Ve chvílích, kdy jí někdo nebo něco ublíží se strachujete, jedete na veterinu, kde jste hned o dva tisíce lehčí, ale co byste pro ni neudělali. Je Vaše, takže se ji vždycky pokusíte zachránit.. vždycky se budete snažit najít cestu, jak to napravit, spravit, uděláte všechno. Dokonce jste ochotni to všechno zaplatit, i když za tuhle péči lítají šílené částky. Dokonce i seženete levnější veterinu.

Nakonec, ať se snažíte sebevíc, se dostanete do situace, kdy už není kudy kam. Kočka nemůže žít 90 let, aby tu vždycky s Vámi byla. Dokonce tu nemůže být ani polovinu Vašeho života.

A vy sledujete, jak Vaše kočka, Vaše dítě, ztrácí vše, co ji dělá kočkou. Nejí, nepije, nehraje si, neloví, pořád spí a schovává se do stínu. A tak zase, ani nevím po kolikáté za její život, vezmete přepravku, kam ji s láskou uložíte a za hlasitého mňoukání jede na pohotovost na veterinu. Zaplatíte za vyšetření a vezete si ji domů s tím, že její tělíčko selhává a ona umírá. Obrečíte to, říkáte si, proč vždycky na tu veterinu jedete sami, když cestou domů pro slzy ani nevidíte na cestu. Potom se ale seberete, sakra, přece to jen tak nevzdám. Je moje! A tak to zkusíte znovu, na jiné veterině, kde ji připojí na kapačky a po třech dnech udělají testy a zjistí, že sice začíná vaše kočička sama pít, ale pořád nic nejí, a když udělají rozbor krve, řeknou Vám, že už se opravdu nedá nic dělat. Je nám to líto, ale Vaše kočka umírá. A ano, je zbytečné ji trápit a nechat ji umřít doma. 

V tu chvíli se dostanete do té nejhorší pozice na světě, rozhodujete o něčím životě. A je jedno, zda se to týká člověka nebo zvířete, oba jsou členem rodiny. Ale ta chvíle, kdy jste naprosto bezmocní a rozhodnete se pro uspání... 

Ta zůstane ve vašem srdci zaryta stejně hluboko jako ona. Meggie! <3

Komentáře

  1. Neviem si ani predstaviť aké to bude až to príde k nám a ja sa budem musieť rozlúčiť s Nežnou. Ale to je údel každého, kto si skrotí inú bytosť.

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Moje první MIXIT

Dlouho jsem přemýšlela, že to vyzkouším až jsem byla předběhnuta. Od sestřičky jsem dostala k svátku svoje první mixit müsli Cvičme v rytme! (protože chodím cvičit :D)a musím uznat, že je to výborné.
Stránku www.mixit.cz nebo www.mix-it.cz zná snad úplně každý, kdo chce zdravě jíst a nebo i hubnout. Není to kasické müsli, které najdete všude v obchodě a navíc si ho můžete namixovat sami. Prostě si vyberete všechno co vám chutná a smícháte to do jedné obrovské mňamky. Mixovat můžete 3 základní druhy. Müsli, kaše a suché plody. Pokud ale nemáte tu odvahu, mixovat sami pro Vás tu mají již hotové mixit a spoustu dalšího. 

Moje závislost 1 - Laky na nehty

Dala jsem se do uklízení a říkám si, Péťa tak ráda tvoří a improvizuje s nehtíkama, pochlubím se svojí výbavičkou. Takže Peti, za každý nový nápad budu moc vděčná a věřím, že pár takových článků u tebe ještě přibyde. Nevím, co všechno používáš, ale kdyžtak ještě něco dokoupím, není problém. ;) :D

Dopadla jsem tak, že si ke mě všichni z rodiny chodí laky půjčovat se slovy, no když ty jich máš tolik a velkej výběr. A přitom to ani nevypadá v té krabici tak děsivě, že? :D Jako malá jsem měla hrozný zlozvyk a kousala jsem si nehty, dneska si s nima hraju a baví mě to. Je to taková moje chvilka, opočinek a tak trochu i terapie. :)
Takže tady je můj arzenál v plné kráse. ;)